Üst Blefaroplasti

Upper blepharoplasty, göz kapağının üst bölümünün şeklini veya boyutunu değiştirmek için yapılan bir cerrahi prosedürdür. Bu prosedür, estetik amaçlar için yapılabilir, örneğin göz göz kapağının dengesini düzene sokma veya göz kapağının görünümünü iyileştirme gibi. Prosedür, ayrıca işlevsel amaçlar için de yapılabilir, örneğin göz kapağında nefes problemlerini düzeltme veya yaralanma veya travma nedeniyle oluşan hasarı onarma gibi.

Upper blepharoplasty prosedürü, genellikle anestezi altında yapılır ve birkaç saat sürer. Cerrah, göz kapağının üst bölümündeki kemiği ve kıkırdağı keserek veya ekleyerek göz kapağı şeklini veya boyutunu değiştirir. Ayrıca, cerrah göz kapağı etrafındaki deriyi de yeniden düzenleyerek göz kapağının görünümünü iyileştirir.

Upper blepharoplasty prosedürü, bir cerrah tarafından yapılır ve genellikle bir cerrahi klinik veya hastane ortamında gerçekleştirilir. Prosedür, genellikle anestezi altında yapılır ve günübirlik olarak gerçekleştirilir, yani hasta aynı gün evine gidebilir. Ameliyat sonrası, hasta genellikle birkaç gün yatak istirahatı gerektirir ve daha sonra normale dönmeye başlar. Upper blepharoplasty prosedüründen sonra, hastanın genellikle birkaç hafta içinde şişlik ve morlukları azalır.